close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 października 2018

  18 października 2018 roku w Lebanese American University w Bejrucie otwarto wystawę pt. “Wieczność i Chwila" – Polska Architektura jako Narzędzie w Kształtowaniu Polskiej Tożsamości Narodowej w latach 1918 – 1939.

  Wystawa jest jednym z organizowanych przez Ambasadę wydarzeń mających na celu upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie zorganizowała ekspozycję we współpracy ze Szkołą Architektury i Wzornictwa Libańsko Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie i dzięki wsparciu ze strony profesora Kazimierza Butelskiego z Politechniki Krakowskiej.

  Ekspozycję zainaugurowano dzień przed międzynarodową konferencją w Bejrucie poświęconą powojennej odbudowie http://sard.lau.edu.lb/events/conferences/post-war-reconstruction/program.php

   

  Współpraca LAU w Bejrucie z polskimi architektami, miedzy innymi z: Kazimierzem Butelskim, Bogusławem Podhalańskim, Kingą Racon – Leja, Małgorzatą Popiołek – Roβkamp, Łukaszem Stankiem jest przykładem bardzo dobrych relacji między polskimi i libańskimi uczelniami wyższymi.

  Ambasada Polska w Bejrucie przekazuje serdeczne podziękowania dr Elie Haddad, Dziekanowi Szkoły Architektury i Wzornictwa LAU i wyraża nadzieję na dalszą owocną współpracę.

   

  wystawa 1
  wystawa 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: